Меню Закрыть

Відновлення родинних зв’язків

РОЗШУК,  З’ЯСУВАННЯ ДОЛІ РІДНИХ  ТА ВІДНОВЛЕННЯ РОДИННИХ ЗВ’ЯЗКІВ

  • Розшук цивільних осіб, зв’язок з якими втрачено внаслідок Другої світової війни (Заява: Зразок №1);
  • З’ясування долі військовослужбовців, які під час Другої світової війни пропали без вісти або потрапили до полону (Заява: Зразок №1);

Щодо розшуку інформації стосовно долі військовослужбовців Радянської Армії, запитувач має можливість особисто здійснити первинну перевірку на наступних сайтах: http://dokst.de,  http://obd-memorial.ru  та веб-порталі www.krigsgraver.no (щодо території Норвегії).

  • З’ясування долі рідних, до яких були застосовані політичні репресії (Заява: Зразок №1).

РОЗШУК ТА З’ЯСУВАННЯ СТАНУ МОГИЛ військовослужбовців, які загинули під час Другої світової війни за кордоном  (Заява: Зразок № 2).

Щодо розшуку інформації про місце поховання військовослужбовців Радянської Армії, що загинули  під  час  Другої  світової  війни, запитувач має можливість особисто здійснити первинну перевірку на наступних сайтах: http://dokst.dehttp://obd-memorial.ru  та веб-порталі www.krigsgraver.no (щодо території Норвегії).

РОЗШУК ДОКУМЕНТІВ, які підтверджують перебування громадян в нацистських концтаборах, гетто та на примусових роботах за межами України під час Другої світової війни (Заява: Зразок № 3).

Значна частина інформації щодо осіб, які постраждали від нацистських переслідувань, зберігається в архівах Міжнародної Служби Розшуку (International Tracing Service).

РОЗШУК  за кордоном ЧЛЕНІВ РОДИНИ, зв’язок з якими втрачено внаслідок сучасних збройних конфліктів, під час стихійних лих, техногенних катастроф та  внаслідок сучасних міграційних процесів (Заява: Зразок №1Зразок № 4).

Для з’ясування питань щодо можливостей здійснення розшукових заходів по цьому напряму, ініціатору розшуку в кожному конкретному випадку слід попередньо проконсультуватися у відділі розшуку Національного комітету Товариства Червоного Хреста України.

Підставою для початку розшуку є письмове звернення до Служби розшуку Товариства Червоного Хреста України з докладною інформацією про особу, яку розшукують,  та запитувача ( повна поштова адреса запитувача обов’язкова). Товариство Червоного Хреста України забезпечить конфіденційність викладеної запитувачем інформації.

Розшук осіб за межами України потребує певного часу, як правило не менше року, що залежить від національного товариства, куди надсилаються запити.           

Роз’яснення щодо процедури розшуку можна отримати у  відділі розшуку Національного комітету або в обласних організаціях Товариства Червоного Хреста України за місцем мешкання заявника.

Важливою умовою прийняття запиту з розшуку за кордоном є критерії прийому запитів в службах розшуку партнерських національних товариств Червоного Хреста або Червоного Півмісяця.

© Товариство Червоного Хреста України