Меню Закрыть

Принципи

МІЖНАРОДНИЙ РУХ

Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – це найбільша гуманітарна мережа в світі. Керуючись принципами нейтральності й нероздільності, Рух надає допомогу постраждалим від надзвичайних ситуацій і збройних конфліктів.

Рух має в своїх лавах понад 100 млн. членів, волонтерів та співробітників 191 національного товариства. Він складається з трьох компонентів:

  • Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ)
  • Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ і ЧП)
  • 191 національне товариство Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

Міжнародний Комітет Червоного Хреста

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), який був заснований в 1863 році, працює по всьому світу, надаючи допомогу людям, постраждалим в результаті конфліктів і збройного насильства, а також поширюючи знання про закони, що захищають жертв війни. Будучи незалежною і нейтральною організацією, він володіє мандатом, передбаченим, головним чином, Женевськими конвенціями 1949 року. МКЧХ знаходиться в Женеві, Швейцарія, його співробітниками є приблизно 14 тисяч осіб більше ніж в 80 країнах світу. Фінансується він, в основному, за рахунок добровільних пожертвувань урядів і національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

www.icrc.org

Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ і ЧП) – це всесвітня гуманітарна організація, яка координує та направляє міжнародну допомогу у місця природних і техногенних катастроф у мирний час. Її місією є полегшення життя вразливих категорій людей шляхом мобілізації сили гуманності.

МФТЧХ і ЧП співпрацює з національними товариствами в рамках реагування на катастрофи у всьому світі. Рятувальні операції ЧХ також включають в себе розвиваючий компонент, включаючи програми реагування на надзвичайні ситуації, охорону здоров’я та догляду, пропагування гуманітарних цінностей.

Зокрема, Федерація підтримує програми із зменшення ризиків та боротьбі з поширенням соціально-небезпечних хвороб, таких як ВІЛ, туберкульоз, пташиний грип та малярія. Організація також бореться з дискримінацією та насиллям, поширює інформацію про права людини та надає допомогу мігрантам.

www.ifrc.org

Національні Товариства

191 національне товариство Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у всьому світі формують унікальну мережу Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Кожне національне товариство базується на роботі спеціалістів та волонтерів, що надають широкий спектр послуг, від реагування на надзвичайні ситуації та допомогу жертвам війни, і до навчання навичкам надання першої допомоги та відновлення родинних зв’язків.

Національні товариства співпрацюють із органами влади в якості незалежних партнерів, надаючи допомогу уряду у сфері реалізації гуманітарної політики. Їхні місцеві знання та досвід, робота з суспільством та розгалужена інфраструктура надає змогу Руху швидко реагувати на потреби людей та надавати оперативну допомогу.

Волонтери національних товариств часто є першими, хто реагує на наслідки надзвичайних ситуацій та допомагають постраждалим до моменту, коли прийде додаткова підтримка. Широка мережа волонтерів та працівників відіграє суттєво важливу роль у забезпеченні різних програм, які реалізуються на постійній основі.

ПРИНЦИПИ ТА ЦІННОСТІ

Усі складові Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, національні товариства – у своїй діяльності керуються єдиними принципами.

Гуманність

Міжнародний рух, виникнення якого зумовлене прагненням надавати допомогу всім пораненим на полі бою без винятку або переваги, намагається за будь-яких обставин як на міжнародному, так і на національному рівні попереджувати або полегшувати страждання людини. Рух покликаний захищати життя та здоров’я людей, забезпечувати повагу до людської особистості. Він сприяє досягненню взаєморозуміння, дружби, співробітництва і міцного миру між народами.

Неупередженість

Міжнародний рух не робить будь-якого розрізнення за расовою, релігійною, класовою ознакою або політичними переконаннями. Він лише намагається полегшувати страждання людей і в першу чергу тих, хто найбільше цього потребує.

Нейтральність

Щоб зберегти загальну довіру, Міжнародний рух не може приймати будь-яку сторону у збройних конфліктах і вступати в суперечки політичного, расового, релігійного або ідеологічного характеру.

Незалежність

Міжнародний Рух незалежний. Національні товариства, надаючи допомогу уряду в його гуманітарній діяльності і дотримуючись законів своєї країни, повинні, проте, завжди зберігати автономію, щоб мати можливість діяти відповідно до принципів Міжнародного руху.

Добровільність

У своїй добровільній діяльності щодо надання допомоги Міжнародний рух ні в якій мірі не керується прагненням одержання вигоди.

Єдиність

У будь-якій країні може бути тільки одне національне товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця. Воно повинно бути відкритим для всіх і здійснювати свою гуманітарну діяльність на всій території країни та за ії межами.

Універсальність

Міжнародний Рух є всесвітнім. Всі національні товариства користуються рівними правами і зобов’язані надавати допомогу одне одному.

Матеріал використано з головного сайта Товариства Червоного Хреста України  http://redcross.org.ua